Pátek, 18 října, 2024
A-TÝM

Důležité tři body z Ústí

SKV ÚSTÍ NAD LABEM – VSC FATRA ZLÍN

Zůstanou tři body na domácí palubovce Ústí nad Labem či poputují do Zlína? Tak zněla otázka před zápase, ve kterém se oba týmy ucházely o první výhru v nedávno zahájené sezóně.

SKV Ústí nad Labem – VSC Fatra Zlín 1:3 (25:19, 23:25, 17:25, 19:25)

Rozhodčí: Olt Jiří, Činátl René

Počet diváků: 410

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Matěj Koranda, Milic Blazo, Ivo Hulpach, Wellington Bolzani Silva, Jérémie Murray, Jan Kasan, libero Jiří Kořínek. Střídali: Tomas Esteban Barisic, Matouš Lank, Tomáš Hendrich

Hosté: Ladislav Toman, Matyáš Bednařík, Luan Duc Truong, Adam Kozak, Michal Čechmánek, Daniel Římal, libero Michael Vodička. Střídal: Čajan Marek

Ohlasy po utkání:

Jan Kasan (nahrávač SKV Ústí nad Labem): „Začneme výborně, spoustu energie na hřišti, tlačíme do soupeře, jsme agresivnější. Najednou ve druhém setu nás soupeř začne čapat, my přestaneme úplně skládat a naše energie jde úplně dolů. A furt se jenom díváme, co se děje. Dali nám lekci z obrany v poli, za mne. Nám by tam mohl člověk hodit balon a nám to tam spadne, my zase zaútočíme naplno a oni nám všechno čapli. Musíme být agresivnější a všechno si odmakat na tréninku.“

Ondřej Žaba (trenér SKV Ústí nad Labem): „No tak dneska, vlastně jako přes kopírák loni v zimě, kdy se člověk podívá na statistiky, jsme vyšli lepším týmem, ale Zlín obětavou hrou a neskutečně v poli, nás rozhodil. Hnedka na začátku, když jsme drželi prapor my a pak tu taktovku převzali, nám vypadla disciplína, dělali jsme až neskutečně hloupé chyby. Zlín vydržel trpělivě hrát, hlavně pod vedením Danka Římala, odvážně a velkou distribucí. Nakonec odjíždí se zaslouženýma třema bodama, bohužel pro nás. A to nás ještě bude hodně mrzet.“

Luan Duc Truong (kapitán VSC Fatra Zlín): „Pro nás velmi důležitá výhra na venkovní půdě. Myslím si, že první set jsme seděli ještě v autě, ale pak jsme si výrazně pomohli servisem, měli jsme pár šťastnějších chvil pro naší stranu, takže hodnotím tuto výhru jako velmi cennou. Jsem za ni rád.“

Zdeněk Sklenář (trenér VSC Fatra Zlín): „Samozřejmě se ty krásné emoce v nás teďka míchaj. Jsme za to strašně rádi, i pro ty kluky, který tady s námi dneska nemůžou být, protože si za tu tvrdou práci zaslouží. Takže doufám, že tu budou co nejdřív s námi, abychom mohli být v plném počtu. Myslím si, že to byl oboustranně nádherný volejbal. My šťastni za tři body, ale Ústí tady nechalo taky všechno, takže moc děkujeme.“

Popis utkání:

Do prvního setu vstoupily oba týmy opatrně. Na začátku setu přichází zajímavé a delší výměny. Ústí zatím nedělá chyby a ujímá se vedení 3:1. Špatný příjem na straně Zlína dopomáhá k dalšímu bodu pro domácí. Opět delší výměna, která končí bodem pro hosty a rázem je stav 4:3. Daniel Římal dobře zaútočil a bohužel libero domácích to nedokázalo dobře přijmout. Ústí odskakují na 7:4, kdy jde na servis Ivo Hulpach, který po chybě Fatry si svůj servis zopakuje, ale ještě před tím si bere hostující trenér svůj první oddechový čas, 8:4. Po oddechovém čase ale domácí kazí svůj servis a Zlín si připisuje bod. Ústí chybuje a hosté jsou už jenom bod od vyrovnání. Za stavu 10:7 dává domácí kapitán Wellington Bolzani přímý bod z podání. Přichází zajímavá výměna, která končí lépe pro hosty. Zlínští narazili na trojblok domácích a Ústí rázem vede 13:8. Po delší době přichází zajímavá a dlouhá výměna, která končí bodem pro Zlín. Mates Koranda připisuje přímý bod z podání pro svůj tým a Ústí rázem vede 16:10, na to odpovídá trenér Zlína oddechovým časem. Blokař Milic Blažo zakončuje a zvyšuje náskok Ústí na 17:11. Hosté se ale nevzdávají a snižují na 18:14. Zkrácený servis ústeckého kapitána končí v síti. Za stavu 20:15 jde na servis kanadská posila domácích a Zlín dělá chyby, proto si Jérémie Murray svůj servis zopakuje. Ivo Hulpach si připisuje úžasný zákrok, který Ústí přibližuje ke konci prvního setu, 23:18. První set ukončuje kapitán Ústí za stavu 25:19.

Druhý set začíná velice vyrovnaně a vidíme zajímavé výměny. Zlín nastupuje do druhé setu lépe a vede 4:2, ale přichází chyba na servise zlínského kapitána a opět je rázem stav vyrovnán. Zkažený servis přichází i na domácí straně. Ivo Hulpach zatím nedělá chyby, opět zakončuje výměnu krásným útokem a srovnává na 6:6. Rázem se stav otáčí a domácí se ujímají vedení 11:10. I zlínský univerzál Daniel Římal zakončuje úspěšně výměnu a opět je stav vyrovnán, 11:11. Na straně Ústí jde na servis Ivo Hulpach, ale míč končí v zámezí. Zatím je druhý set velice vyrovnaný a týmy se přetahují o každý bod. Zlín odskakuje o dva body a na to trenér Ústí Ondra Žaba odpovídá svým první oddechovým časem. Ivo Hulpach boduje dvakrát za sebou a srovnává na 15:15. Domácí nahrávač Jan Kasan si připisuje bod a trenér hostů Zdeněk Sklenář si bere svůj první oddechový čas. Fatra pak odskakuje o dva body a na straně Ústí dochází ke střídání, ven jde Matěj Koranda a do hry přichází Matouš Lank, který ihned boduje a připisuje pro domácí bod. Za vedení Zlína 21:20 dochází na straně Ústí k dvojstřídání. Nastává zajímavá a vyrovnaná koncovky druhého setu. Za stavu 22:22 si bere hostující trenér druhý oddechový čas. Adam Kozak vytlouká bloky a hosté rázem vedou. Za stavu 24:23 pro Zlín si bere Ondra Žaba oddechový čas a věří, že domácí ještě stav otočí. Bohužel pro domácí druhý set vyhrává zlínský celek 25:23.

Do třetího setu lépe nastoupil Zlín, vede 3:1. Na ústecké straně dochází k chybám, na které za stavu 5:2 pro Zlín reaguje trenér domácích oddechovým časem. Krásný zákrok Ivo Hulpacha snižuje stav na 3:5. Další domácí servis bohužel končí v zámezí, naopak zlínský Adam Kozak dává přímý bod z podání. Za stavu 3:8 dochází ke změně v domácí sestavě, do hry přichází Matouš Lank. Jenže Adam Kozak si připisuje svůj další bod z podání. Přichází další střídání na domácí straně, kdy do hry přichází argentinská posila, druhý nahrávač Tomas Barisic.  Zlín ve třetím setu odskakuje na osmibodový rozdíl, ale Ústí se nevzdává. Na servis se chystá Jérémie Murray, který si svůj servis zopakuje po skvělém bloku Matouše Lanka. Ústí se opět dostalo do hry a snižují na 8:13. Zlín si svůj náskok drží a nutí Ústí k chybám. Za stavu 10:18 pro hosty si bere domácí trenér druhý oddechový čas. Za stavu 18:13 přichází úžasný blok domácích a kapitán Bolzani si zopakuje servis. I když Matouš Lank za stavu nepříznivého stavu 13:20 připisuje bod, zajímavý útok Daniela Římala zvyšuje náskok Zlína. Poté ale kazí svůj servis Michal Čechmánek, a tak si eso a bod pro domácí připisuje nahrávač Tomas Barisic. Druhý jeho servis však končí v síti. Blíží se konec třetího setu a Zlín vede 24:16. Domácí Ústí ale stále má co říct, Ivo Hulpach připisuje další bod. Matouš Lank riskuje svůj servis, avšak míč končí v zámezí. Hosté vyhrávají třetí stav 25:17 a ujímají se vedení 2:1 na sety.

Čtvrtý set začíná opět vyrovnaně a na obou strachách jsou vidět zajímavé zákroky. Domácí dělají chyby a Zlín se ujímá vedení 6:3. Trenér Ondřej Žaba si bere svůj první oddechový čas. Za stavu 8:6 pro Zlín bohužel Matouš Lank chybuje na útoku. Na servis jde Daniel Římal, ale kazí a domácí si připisují bod. Po delší době je k vidění zajímavá výměna, která končí lépe pro Zlín. Za jeho vedení 14:10 přichází další krásná výměna, která opět končí lépe pro Fatru a ta rázem odskakuje na 15:10. Po chytrém zakončení připisuje domácím bod Blažo Milic. Za nepříznivého stavu 12:18 si bere trenér domácích svůj druhý time. Po oddechovém čase přichází chyba na straně Fatry, kdy svůj servis kazí Daniel Římal. Na podání přichází Jérémie Murray a hosté chybují. Blíží se koncovka čtvrtého setu a hosté jsou ve vedení 21:15. Ústí chce dotáhnout Zlín a snižují na 18:22, na toto odpovídá zlínská lavička oddechovým časem. Kapitán Ústí chybuje na servisu, Fatra vyhrává 25:19 a odváží si tři body do extraligové tabulky.

Autor: Radka Kořínková