Středa, 1 května, 2024
A-TÝM

Na lídra jsme nestačili, ovšem utkání bylo dva sety velmi vyrovnané

VSC FATRA ZLÍN – VK LVI PRAHA

Ve čtvrtečním utkání 14. kola extraligy mužů přivítali domácí hráči Fatry Zlín jednoho z favoritů a současně aktuálního lídra tabulky, tým VK Lvi Praha. Domácím se v posledním utkání příliš nevedlo, když v Ostravě podlehli 1:3. Z tohoto pohledu byl hostující tým v dnešním utkání vysokým favoritem. Tuto roli Lvi nakonec potvrdili, i když první dva sety byly velmi vyrovnané.

VSC Fatra Zlín – VK Lvi Praha 0:3 (23:25, 24:26, 19:25)

Rozhodčí: Dušan Rychlík, Matěj Dmejchal

Počet diváků: 513

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Toman, Čechmánek, Římal, Kozak, Pražák, Truong, libero Viceník. Střídali: Šulc, Žák, Tříska, Gálík, M. Vodička

Hosté: Madsen, Tibitanzl, Kollátor, Estrada Mazorra, Crer, Thiel, libero Moník. Střídali: Janouch, Schouten, J. Vodička, Čech

Ohlasy po utkání:

Duc Luan Truong (kapitán VSC Fatra Zlín): „Praha si uhrála tři body i v náhradní sestavě. Bohužel na úspěch s takovými týmy zatím nestačíme.“

Zdeněk Sklenář (trenér VSC Fatra Zlín): Z naší strany bojovný zápas. Jsem rád, že se zapojili do hry i hráči z lavičky. Škoda zranění Bojanova.“

Jakub Janouch (kapitán VK Lvi Praha): „Gratulace nám. V prvních dvou setech, přestože jsme vedli, domácí bojovali, ale my jsme to zvládli. Jsme rádi za tři body.“

Juan Manuel Barrial (trenér VK Lvi Praha): „Myslím si, že první sety byly velmi vyrovnané. Ve třetím setu jsme si vytvořili náskok a dohráli jsme to.“

Popis utkání:

První set byl od začátku velmi vyrovnaný. Hosté měli mírně navrch, ale do výraznějšího vedení se jim nepodařilo dostat. Slabinou u obou týmů bylo podání, takže nebyl problém na přihrávce, a tím pádem se v pohodě ztrátovalo. Zajímavé věci se udály až v samotném závěru setu. Oba trenéři za stavu 21:23 sáhli po klasickém dvojstřídání a Lvi si vypracovali dva setboly, druhý proměnili zkaženým podáním domácího Pražáka.

Druhý set se podobal prvnímu jako vejce vejci. Opět to byli hráči Prahy, kteří tahali za delší konec, ale výraznější náskok si vypracovali až v samotném závěru, 20:24. Hráči Fatry se s tím ale nechtěli smířit a v dramatické koncovce odvrátili čtyři setboly, až pátý proměnil Schouten esem z podání.

Do třetího setu nastoupily oba týmy v pozměněných sestavách. U Fatry to byl Šulc na nahrávce a Žák na postu univerzála, u hostů Janouch na nahrávce a na postu univerzála Schouten. Tentokrát však Lvi od začátku přehrávali domácí celek a postupně si vybudovali bezpečný náskok. Zlínský trenér Sklenář dal postupně šanci dalším hráčům z lavičky, na postu blokařů se místo Pražáka s Čechmánkem nahradil Tříska a Gálík. Pražané si vybojovali výhodu osmi mečbolů, tři domácí ještě odvrátili, ale čtvrtý již proměnil opět Schouten, tentokrát blokem.

Autor: Ivan Dostál