Pátek, 18 října, 2024
A-TÝM

Praha zvítězila jasně 3:0

VSC FATRA ZLÍN – VK LVI PRAHA

Ve čtvrtém kole ČEZ extraligy mužů svedl los domácí Fatru a hostující vicemistry z Prahy. Domácí chtěli po dobrém úvodu do sezony navázat na překvapivý domácí bod s Jihostrojem, ovšem čekal je další z hlavních favoritů soutěže. Tentokrát ovšem domácí kladli odpor pouze v prvním setu, kdy se rozhodovalo v koncovce. Další dva sety již byly jasně v režii hostů z Prahy.

VSC Fatra Zlín – VK Lvi Praha 0:3 (25:27, 15:25, 17:25)

Rozhodčí: René Činátl, Emil Velinov

Počet diváků: 385

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Bednářík, Truong, Toman, Kozák, Čechmánek, Římal, Toman, libera Viceník, M. Vodička. Střídali: Šulc, Žák, P. Šulista, Tříska

Hosté: Crer, Janouch, Madsen, Shafiei, Kollátor, Ihnát, libera Moník, Tláskal. Střídali: J. Vodička, Tibitanzl, Balague, Thiel

Ohlasy po utkání:

Luan Duc Truong (kapitán VSC Fatra Zlín): „Dnešní utkání hodnotím negativně. Je škoda prvního setu, kde jsme udělali pár chyb v koncovce. Poté nás již Praha tlačila a byla výborná v obraně na síti.“

Zdeněk Sklenář (trenér VSC Fatra Zlín): „Škoda, že jsme nevyužili vlažný vstup Prahy a jejich sedmi chyb na servisu v prvním setu. Poté nás již k ničemu hosté nepustili a musíme jim pogratulovat. My se musíme vrátit zpátky do tvrdé práce.“

Jakub Janouch (kapitán VK Lvi Praha):  „Cenné tři body z venku, kde žádné utkání není lehké. Po prvním setu jsme se uklidnili a poté to již bylo jednoznačné utkání, kdy domácí začali kupit chyby.“

Damián Aredondo (trenér VK Lvi Praha): „Přijeli jsme sem a čekali jsme těžké utkání, jelikož jsme viděli předchozí zápasy. Domácí jsou bojovný tým. Po dlouhé cestě pro nás byl první set těžký, ale poté jsme ve druhém a třetím setu zlepšili všechny herní činnosti a bylo z toho vítězství za tři body, což jsme moc rádi.“

Popis utkání:

Oba týmy do utkání vstoupily velmi koncetrovaně a hrál se pohledný a vyrovnaný volejbal. Za stavu 13:13 přišel bod po bloku Tomana a domácí Fatru to povzbudilo k prvnímu malému trháku v utkání, kdy odskočila na dva body. Nicméně po bloku Kollátora bylo opět srovnáno a do koncovky se šlo za vyrovnaného stavu 21:21. Domácí ale neuhráli nadějnou výměnu za stavu 23:23 na setbol a poté po chybě Kozáka nakonec prohráli nejtěsnějším možným rozdílem 25:27.

Druhý set začal náporem hostujícího týmu především na servisu, kdy si domácí brali první oddechový čas za stavu 4:8 po sérii na servisu od Crera. Za stavu 11:17 pro hosty se na hřiště dostala posila Zlína Petr Šulista, který střídal Tomana. Po útoku Žáka do auta za stavu 12:21 si domácí brali druhý oddechový čas, nicméně o vítězi setu již bylo jasno a Praha věděla, že ze Zlína neodjede bez bodu.

Třetí set začal chybou na servisu domácí kapitán Truong. Jedna z nejdelších výměn se odehrála za stavu 6:6, kdy po skvělých zásazích v poli se nakonec radovali hosté po tvrdé smeči Kollátora. Domácí si první timeout brali za stavu 10:16, kde se již hosté opět vzdálili a směřovali k tříbodovému vítězství. V konci utkání střídal hostující univerzál Balague, který celé utkání dopodával tvrdým skákaným servisem.

Autor: Adam Viceník, foto Jan Salač