Sobota, 20 dubna, 2024
A-TÝM

Senzace proti Jihostroji v televizním utkání

V dnešním utkání 17. kola UNIQA extraligy mužů přivítali hráči Fatry Zlín jednoho z favoritů letošního ročníku, družstvo VK Jihostroj České Budějovice. V minulém kole se oběma týmům příliš nedařilo. Družstvo Českých Budějovic podlehlo v domácím prostředí po velkém boji pražským Lvům 2:3 a domácí Fatra překvapivě lehce nechala všechny body v Příbrami. Z tohoto pohledu byl dnes hostující Jihostroj jasným favoritem. Předpověď se ale nepotvrdila a domácí borci po výborném výkonu zaslouženě obrali favorita o všechny body.

Fatra Zlín – VK Jihostroj České Budějovice 3:1 (26:24, 21:25, 25:19, 25:22)

Rozhodčí: Lukáš Spáčil, Zdeněk Grabovský

Počet diváků: 512

Domácí: Pražák, Truong, Čeketa, Čechmánek, Římal, Kozak, libero Viceník. Střídali: Toman, Adamec

Hosté: Polák, Giraudo, Licek, Ondrovič, van Schie, Michálek, libero Kryštof. Střídali: Leština, Šulista, Toth, Piskáček

Ohlasy po utkání:

Duc Luan Truong (kapitán VSC Fatra Zlín): Dnes si zaslouží pochvalu všichni naši hráči. Za bojovný výkon jsme si vítězství zasloužili, výrazně nám pomohl servis a hra v poli.“

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): „Dnes jsme podali velmi dobrý výkon, dá se říct, že jsme Budějovice k ničemu nepustili. Zaslouženě bereme všechny body.“

Martin Kryštof (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „První set jsme nevyužili hodně příležitostí k úspěchu, ty jsme nevyužili a stálo nás to hodně psychických sil. V dalším průběhu Zlín hrál dobrý volejbal a zaslouženě zvítězil.“

Vojtěch Zach (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Dnes jsme nepodali dobrý výkon, mírnou omluvou pro některé hráče, kteří nejsou v optimální formě, je viróza, která nás masivně postihla. Přesto to s projevem na hřišti nesouvisí. Budeme muset v kabině proprat špinavé prádlo.“

Popis utkání:

Hráči Fatry se favorita nezalekli a do stavu 17:17 nepustili soupeře do žádného náskoku, naopak to byli oni, kteří utekli na 19:17 a donutili hostující lavičku k prvnímu oddechovému času a za stavu 22:18 čerpala českobudějovická lavička již druhý. Hosté si uvědomili problém a zabrali, snížili postupně na 23:21, vyrovnali na 23:23 a domácí přišli o oba oddechové časy.  Dramatickou koncovku však hráči Fatry zvládli, když Pražákem proměnili druhý setbol a ukončili set 26:24.

Druhý set začali hosté výrazně lépe. Od stavu 2:5 si udržovali neustále náskok tří bodů a za stavu 6:10 si vzal trenér Obdržálek první oddechový čas. Fatra snížila na 12:14 a lavička Jihočechů si vzala také první oddech. I nadále byl průběh setu vyrovnaný. Jihostroj, který odskočil na 18:20, se snaží Fatra zastavit druhým timem. V koncovce si hosté však vybojovali čtyři setboly a hned ten druhý proměnil útokem Licek.

Ve třetím setu hráči Fatry příkladně bojovali a celý set byli lepším týmem. Neustále si udržovali dvou až tříbodový náskok a do koncovky šli s nadějným náskokem 22:18. Díky Čeketovi a jeho dvěma přímým bodům ze servisu Fatra ukončila set 25:19 a zaslouženě vedla 2:1 na sety.

Čtvrtý set začali hráči Jihostroje lépe a ujali se vedení, 3:6. Fatra trpělivou hrou postupně snižovala náskok a když otočila stav na 8:7, sáhl trenér Zach k prvnímu oddechovému času. Bojovnost borců Fatry slavila úspěch a za stavu 13:9 vyčerpala lavička hostů oba oddechy. Když Jihostroj snížil na jednobodový rozdíl (14:13), i domácí berou oddechový čas. Na straně Českých Budějovic se na palubovce objevují hned tři junioři a domácí jsou před koncovkou ve vedení 23:19. Následně si Fatra vybojovala tři mečboly a druhý proměnil nechytatelným útokem Kozak.

Autor: Ivan Dostál

ZDROJ: cvf.cz