Sobota, 27 dubna, 2024
A-TÝM

Letošní sezonu jsme zakončili dvěma výhrami

V posledním utkání první části ČEZ extraligy mužů hostili domácí hráči Fatry Zlín souseda v tabulce, tým VK Ostrava. Výsledek utkání měl pro konečné umístění po první části několik proměnných. Proto byl pro oba týmy důležitý zisk bodů. Nakonec se po vyrovnaném boji radovali v dnešním utkání lepší hráči Fatry.

VSC Fatra Zlín – VK Ostrava 3:0 (25:21, 25:22, 27:25)

Rozhodčí: Martin Možnár, Vlastimil Kovář

Počet diváků: 617

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Kozak, Čechmánek, Římal, Toman, Pražák, Truong, liberaViceník, Vodička. Střídali:Žák, Šulc

Hosté: Jarosinski. Dvořák, Michalovič, Tsmokalo, Olsen, Pawlun, libero Motyčka. Střídali: Pelikán, Vancl, Resl

Ohlasy po utkání:

Duc Luan Truong (kapitán VSC Fatra Zlín): „Dneska jsme předvedli hrozně bojovný výkon, před velkou návštěvou, za což jsme rádi. Jsem rád, že to bylo opět za tři body a to i díky fanouškům.“

Zdeněk Sklenář (trenér VSC Fatra Zlín): „Tak pro nás dneska euforický zápas. Jsem strašně rád za kluky a celý náš klub. Chci poděkovat divákům, že s námi byli až do konce.“

Jakub Motyčka (libero VK Ostrava): Určitě šťastní nejsme, chtěli jsme vyhrát a porážka 3:0. Dnes rozhodl větší důraz na útoku a podání.“

Dariusz Luks (trenér VK Ostrava): „Blahopřeji domácím k vítězství, byli lepší, vyhráli 3:0. Jsme smutní, že jsme prohráli, ale jsme oba jistě rádi, že u vás i v Ostravě zůstane extraliga bez nutnosti baráže. Chci poděkovat všem fanouškům českého volejbalu.“

Průběh utkání:

Začátek setu byl oboustranně opatrný. První se oklepali domácí hráči Fatry a ujali se vedení 9:6. Na to musel reagovat trenér Ostravy prvním oddechovým časem. Hosté se postupně dostávali do zápasu a v polovině setu byl stav nerozhodný 15:15. Další průběh setu již byl v domácí režii a i přes druhý oddech hostů 22:18 si Fatra vypracovala pět setbolů. Třetí proměnila zkaženým podáním Ostravy (Olsen).

Druhý set začali lépe hráči Ostravy, ujali se vedení 1:3, 7:9. Hráči Fatry se uklidnili, postupně snižovali náskok, a když se ujali vedení 11:10, reagovala hostující lavička prvním oddechem v tomto setu. Do koncovky šly oba týmy za nerozhodného stavu 18:18. Závěr setu však lépe zvládli domácí hráči a hned první setbol proměnil blokem Kozak.

Třetí set byl od začátku ve znamení zlepšené hry hráčů Ostravy.  Až do poloviny setu si udržovali stále náskok tří až čtyř bodů. Domácí hráči, mocně povzbuzováni publikem, postupně snižovali náskok a do blížící se koncovky byl stav srovnaný na 19:19. Dramatický závěr, ve kterém se oba týmy střídaly v jednobodovém vedení, vyzněl ve prospěch hráčů Fatry.  Utkání ukončil nejlepší hráč domácích Pražák esem z podání.

Autor: Ivan Dostál, foto Jan Salač