Pátek, 3 května, 2024
A-TÝM

S Vary byly body opět blízko

VSC FATRA ZLÍN – VK ČEZ KARLOVARSKO

V dnešním utkání 22. kola ČEZ extraligy mužů zakončili hráči domácí Fatry sérii tří utkání po sobě v domácím prostředí. Po Jihostroji České Budějovice a Kladnu volejbal cz, se kterými nezískali ani jeden bod, hostili další špičkový tým ČEZ Karlovarsko. I když byli hosté jasným favoritem utkání, pokoušeli se domácí hráči Fatry o překvapení. Nebyli od toho daleko, byli soupeři víc jak důstojným soupeřem, ale body to bohužel opět nepřineslo.

VSC Fatra Zlín – VK ČEZ Karlovarsko 1:3 (16:25, 25:23, 23:25, 22:25)

Rozhodčí: Tomáš Kavala, Vlastimil Kovář

Počet diváků: 321

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Kozak, Čechmánek, Římal, Toman, Pražák, Truong, libero Viceník. Střídali: Žák, Gálík

Hosté: Bakiri, Baláž, Rodriguez Dosal, Pastrňák, Kock, Keemink, libera Pfeffer, Kočka. Střídali: Carmody,Kasan, Lamanec, Marelič

Ohlasy po utkání:

Duc Luan Truong (kapitán VSC Fatra Zlín): „Opět nám nevyšel vstup do utkání, pak jsme se zvedli, myslím si, že jsme byli Karlovarsku důstojným soupeřem, škoda že jsme to doma neurvali.“

Zdeněk Sklenář (trenér VSC Fatra Zlín): „Další vypjatý zápas. Po nevydařeném začátku jsme hráli výborné tři sety, bohužel soupeř si utkání pohlídal výborným útokem.“

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Jsme rádi za tři body ze Zlína. Domácí hráli od druhého setu výborný sport, kdyby tak hrávali, tak určitě jsou v tabulce jinde. My jsme spokojeni, že si odvážíme výhru.“

Ondřej Hudeček (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Naše vítězství se tady nerodilo vůbec lehce, od druhého setu jsme polevili v razanci na servisu, určitě se to projevilo na naší hře. Jsme rádi za vítězství a čeká nás další utkání v Liberci.“

Popis utkání:

Utkání začalo oboustranně opatrně, až do stavu 5:4 oba týmy spolehlivě ztrátovaly. Za tohoto stavu se na straně hostů postavil na podání Pastrňák a i přes jeden oddech domácích (5:9) odcházel z podání za stavu 5:10. V této fázi utkání se domácí nemohli prosadit v útoku proti výborné obraně na síti hostujících hráčů. Tento náskok byl pro další průběh rozhodující. Do koncovky šli hráči Karlovarska s luxusním náskokem 13:20. Z devíti setbolů proměnili hned druhý útokem Lamance.

Druhý set byl podstatně vyrovnanější, ani jeden tým si nevypracoval rozhodující náskok až do stavu 14:14. Pak si domácí opět vybrali slabší chvilku a umožnili hostům odskočit na 14:17. To se nelíbilo trenéru Sklenářovi a ten sáhl po prvním oddechovém čase. Hráči Fatry se uklidnili a stav byl opět vyrovnán 20:20. Po esu Pastrňáka (20:22) si domácí lavička vzala druhý oddech. V dramatickém závěru se domácí ujali vedení 24:23 a trenér Hudeček musel sáhnout po druhém oddechovém čase. Ihned potom Pražák esem z podání ukončil set 25:23.

Třetí set byl nejvyrovnanější. Hrál se oboustranně velmi pohledný volejbal, který se divákům musel líbit. Oba týmy se vyvarovaly nevynucených chyb, takže stav byl neustále na vážkách. V dramatické koncovce se nejvíce zapotili oba trenéři, jeden oddechový čas stíhal druhý. Šťastnější byli tentokrát hráči Karlovarska, drama ukončil domácí Římal útokem do zámezí.

Začátek čtvrtého setu byl poznamenán nevydařenou koncovkou domácích hráčů a hosté se bleskově ujali vedení 0:4. Trenér Sklenář oddechovým časem tým uklidnil a ten postupně snižoval náskok a za stavu 14:14 se začínalo od nuly. Opět velmi dramatickou koncovku pro sebe i tentokrát urval zkušenější tým Karlovarska. Utkání zakončil Rodriguez Dosal tvrdým útokem ze zóny I.

Autor: Ivan Dostál, foto Jiří Balát