Pátek, 3 května, 2024
A-TÝM

Na Kladno jsme bohužel nestačili

VSC FATRA ZLÍN – KLADNO VOLEJBAL CZ

V dnešním utkání 20. kola ČEZ extraligy mužů přivítali domácí hráči Fatry Zlín jednoho z nejlepších týmů nejen letošního ročníku, Kladno volejbal cz. Vzhledem k současnému postavení obou týmů v tabulce byli hosté vysokým favoritem. Predikce se nakonec potvrdila, i když Fatra bojovným výkonem neprodala svou kůži lacino.

VSC Fatra Zlín – Kladno volejbal cz 0:3 (19:25, 23:25, 21:25)

Rozhodčí: Zdeněk Grabovský, Martin Možnár

Počet diváků: 310

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Gálík, Žák, Toman, Pražák, Truong, Kozak, libera Viceník, Vodička. Střídali: Římal, Šulc, Tříska

Hosté: Seppänen, Kyjanica, Platačs, Gonçalves, Graham, Neves, libero Fernández. Střídali: Imamura, Villarreal

Ohlasy po utkání:

Duc Luan Truong (kapitán VSC Fatra Zlín): „Dneska jsme k tomuto zápasu přistoupili s přílišným respektem. Kladno nás přehrávalo kvalitním blokem. Potom jsme se trošku zvedli a náš výkon byl lepší.“

Zdeněk Sklenář (trenér VSC Fatra Zlín): „Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř. Kladno je velice útočně laděný tým. Chtěli jsme hrát odvážně, ale vyprodukovali jsme mnoho nevynucených chyb. Bohužel nám to trvalo celý první set, než jsme se zlepšili. Druhý a třetí set se musel divákům líbit. Hrál se bojovný volejbal, s tím musíme jít do další tréninkové práce.“

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal cz): Máme radost z vítězství ve Zlíně. Atmosféra byla překvapivě dobrá, vývoj utkání jsme však určovali my a jsme rádi za tři body.“

Arnaud Josserand (trenér Kladno volejbal cz): „Jsme rádi za vítězství ve Zlíně. Zlín je silný tým, ale my jsme několika úspěšnými bloky ovládli dvě důležité koncovky setů.“

Popis utkání:

Utkání začalo oboustranně opatrně do stavu 4:4. Postupně se začala projevovat větší herní jistota favorita utkání. Trenér Sklenář reagoval prvním oddechovým časem 6:10. I nadále si hosté udržovali bezpečný náskok a do koncovky šli za stavu 14:20. Vybojovali si šest setbolů a hned první proměnil útokem Seppänen.

Druhý set začali hosté sebevědomě a rychle se ujali vedení 2:6. Trenér Fatry Sklenář ve snaze posílit obranu na síti vyměnil Gálíka za Třísku. V polovině setu hráči Kladna vypadli z role, domácí toho využili , snížili  z 10:14 na 14:15 a donutili i trenéra hostí k vůbec prvnímu oddechovému času v tomto utkání. Do koncovky šly oba týmy za vyrovnaného stavu 21:21.  V dramatické koncovce se projevila větší herní zkušenost hráčů Kladna, když jediný setbol proměnil Imamura vytlučením domácího bloku.

Třetí set domácí začali nebojácně a ujali se vedení 3:1 a 5:3. Hosté zpřesnili svou hru a postupně získávali převahu. První oddechový čas si domácí lavička vzala za stavu 10:14. Do koncovky šli hráči Kladna s luxusním náskokem 14:20.  Domácí sáhli ke klasickému dvojstřídání. Na nahrávku naskočil Šulc a na post diagonálního hráče Římal. Po druhém oddechovém čase domácích (17:23) stáhl Fatra náskok hostů na rozdíl dvou bodů, 21:23. Samotnou koncovku však opět lépe zvládlo hostující Kladno, zápas ukončil Kyjanica blokem.

Autor: Ivan Dostál, foto Jan Salač