Neděle, 28 dubna, 2024
A-TÝM

Z Ústí vezeme důležité tři body

Novoroční střetnutí „dvou čulibrků“ bylo na pořadu na „České Floridě“. Zlín čekala dlouhá cesta k předposlednímu SKV z Ústí nad Labem. Oba týmy čekají na výhru již hodně dlouho a jen jeden mohl jít do novoročních oslav s úsměvem na rtech. A tím byla nakonec zlínská Fatra.

SKV Ústí nad Labem – VSC Fatra Zlín 1:3 (25:17, 23:25, 20:25, 22:25)

Rozhodčí: Emil Velinov, Michaela Hladišová

Počet diváků: 484

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Ronald Martinez, Ivan Pliasteskyi, Tomáš Hýský, Navreet Singh Suhan, Ivo Hulpach, Matouš Lank, libero Jiří Kořínek. Střídal: Martin Fišer

Hosté: Michal Čechmánek, Daniel Římal, Adam Kozák, Jan Pražák, Truong Duc Luan, Ladislav Toman, libero Michael Vodička. StřídaliŠulc, Gálík, Žák

Ohlasy po utkání:

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): Vlastně ani nevím, co na to říct. Mně nepřijde, že bychom nehráli nějak špatně. Přišlo mi, že je to o dvou třech chybách ten zápas. Zlín toho asi v důležitých momentech zkazil míň, ale zápas to byl podle mě koukatelný. Musíme jít dál a jenom tvrdou prací se dostaneme dál.“

Ondřej Žaba (trenér SKV Ústí nad Labem): Analyzovat hru po vůbec ne špatným výkonu je těžký. Nás dostaly vlastní chyby do křeče, kde jsme jich pak nasázeli víc než soupeř. Dneska toto zapříčinilo prohru. To, že byl soupeř výborně organizovaný, klobouk dolů před trenérem a týmem. Zlín toto v jeho pojetí dotáhl k vítězství. Děkuji všem za skvělou fanouškovskou kulisu během utkání.”

Truong Duc Luan (kapitán VSC Fatra Zlín): „Velmi cenná výhra na konec roku. Chtěl bych vyzvednout výkon Michaela Vodičky, který musel zaskočit za Adama Viceníka.“

Zdeněk Sklenář (trenér VSC Fatra Zlín): „Jsme strašně rádi za tři body. Jsou to naše první body po půl sezoně. Doufám, že na to navážeme a hlavně že nebudeme čekat na to, s čím na nás soupeř vyrukuje, protože máme dostatečnou kapacitu na to, aby jsme hráli dobré zápasy i venku.“

Popis utkání:

Domácí SKV začíná sebevědomě a bez chyb. Ivan Pliasetskyi začíná na servisu a společně se Suhanem budují náskok, který se ukazuje pro první set jako rozhodující. Ústí nad Labem jde do koncovky s náskokem několika bodů a ujímá se vedení 1:0 na sety.

Druhý set přináší vyrovnaný a napínavý volejbal, který baví celou halu. Až do stavu 23:23 není jasné, kdo vyhraje. Římal si ale koncovku bere pod křídla a po úspěšném útoku ukončuje druhou sadu esem. Srovnáno 1:1 na sety.

Vyrovnaný třetí set si v prostřední pasáži rozehrávají lépe domácí, ale prohospodařují si slibně se vyvíjející náskok po vlastních chybách. Do koncovky jdou nakonec v lepším rozpoložení hosté a poté, co hlavní sudí posoudí útok zlínského nahrávače Truonga jako blokovanou náhru, je o osudu třetího setu rozhodnuto. Hosté tak získávají důležitý bod.

Čtvrtý set se domácí SKV vrací do hry. Slibné vedení 9:4 ale hosté dotahují a do koncovky je opět vidět přetahovaná o každý bod. Do koncovky vstupují lépe hosté a vítězství už si nenechají vzít.

Autor: Chat GPT, Marek Beer, foto Jana Zlámalová