Sobota, 27 dubna, 2024
A-TÝM

Benátky jsme zvládli, čeká nás Ostrava

V dnešním utkáním předposledního kola ČEZ extraligy mužů hostili domácí hráči Fatry tým Benátek nad Jizerou. Pro oba týmy byl zisk bodů velmi důležitý. Pro Benátky by byl zisk bodů jistota účasti v play-off, pro domácí by ztráta bodů velmi zkomplikovala vyhnutí se baráži o udržení v soutěži. Nakonec se z vítězství radovali domácí borci po jasném vítězství 3:0.

VSC Fatra Zlín – VK Benátky nad Jizerou 3:0 (25:17, 25:21, 28:26)

Rozhodčí: Dušan Rychlík, Tomáš Kavala

Počet diváků: 375

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Pražák, Truong, Kozak, Čechmánek, Římal, Toman, libera Viceník, Vodička. Střídali: Žák, Chromec

Hosté: Švandrlík, Sorra, Pokopec, Král, Křesťan, Šulista, libero Kotek. Střídali: Matras, Dergunov

Ohlasy po utkání:

Duc Luan Truong (kapitán VSC Fatra Zlín): „Dneska byl velmi vypjatý zápas, pro nás bylo velmi důležité bodovat a jsme rádi za vítězství tři nula.“

Zdeněk Sklenář (trenér VSC Fatra Zlín):„Dnes velice důležité body, za celý tým je vidět, že se nám naše desetidenní příprava vyplatila. Nejvíce co bylo v celém zápase vidět, byl náš celotýmový výkon, za což jsem strašně rád a samozřejmě i za diváky, kteří nám vytvořilo pravou domácí atmosféru.“

Filip Křesťan (kapitán VK Benátky nad Jizerou): Dnes se mi to těžko hodnotí, v tom prvním setu jsme dostali šest nebo sedm es, pak už se hraje strašně těžce. Soupeř byl hodně na koni s výjimkou třetího setu, kdy jsme se zlepšili. Utkání jsme ale prohráli v prvních dvou setech. Nyní se musíme soustředit na sobotní utkání doma, abychom hráli o lepší příčky.“

Aleš Dittrich (trenér VK Benátky nad Jizerou): „Dneska prostě jednoznačný zápas pro Zlín, tři nula. My jsme nic nepředvedli, prostě jsme to neunesli v hlavách, přestože to byl pro oba dva týmy velmi důležitý zápas.“

Popis utkání:

Vzhledem k důležitosti utkání začaly oba týmy opatrně. Mírně navrch měli však domácí hráči, kteří neustále vedli o dva až tři body. Po dvou úspěšných útocích odskočili na 9:5 a přinutili hostujícího trenéra Dittricha k prvnímu oddechovému času. Hra se postupně vyrovnala až do stavu 18:16 a pak se začaly dít věci. Na podání se postavil hráč Fatry Pražák a třemi esy a dvěma přímými body dotáhl Fatru k osmi setbolům. Set ukončil Kozak útokem ze zóny IV.

Začátek druhého setu měly lepší Benátky, ujaly se vedení 1:3 a 4:6. Hráči Fatry se uklidnili a postupně převzali iniciativu. Postupně zvyšovali náskok až na 20:15 a kráčeli k zisku setu. I přes mírné zakolísání se dopracovali ke čtyřem setbolům, hned první proměnil Římal.

Třetí set byl nejvyrovnanější, hráči Benátek se snažili utkání zdramatizovat a výrazně zlepšili svůj herní projev. Set se rozhodoval až v samotném závěru. Dramatickou koncovku nakonec lépe zvládli hráči Fatry, když proměnili čtvrtý mečbol útokem Pražáka.

Autor: Ivan Dostál, foto Jan Salač